Hűnye…de rég írtam ide. Elég sok a munkám mostanában, meg egyéb dolgok is, így kicsit hanyagolva lett a cucc. De már leadtam az új mondós cikkemet, úgyhogy most van egy kis időm, így hát kaptok egy kis finomságot 🙂
Még mielőtt belekezdenék, mesélek pár dolgot, nem érdekel, ha titeket nem érdekel 😛
Szóval van 2 kiscicám ^_____^ Igen, herendi cicák 🙂 Sajnos 2-nek nem találtunk gazdit, de a “maradék” 3-ból elhoztam 2-t 🙂 A kis Dózerkát és a kis Nokedlit ^___^ Nagyon édes, játékos cicók, “néha” kicsit túlságosan is hiperaktívak 😛 Már sokat dorombolnak, főleg a Nokedli, meg játszanak, harapdálnak…Dózerkával az élen -__- A kis Nokedli inkább nyalogatni szokott ^_^ Bár most már leszokhatnának arról, hogy tőlem akarnak szopizni, mert az akárhogy is akarják, nem fog menni 😛
Ma kollégám esküvőjére megyek, úgyhogy szépen kirittyentettem magam, nagyon csini-bini leszek 😀 Győnyőrű szép fotóalbumot kapott kolléganőmtől, meg tőlem nászajándékba.
Kezd elegem lenni ebből az időből…minden nap más, sosem tudom mire számítsak. Bár eddig szerencsém volt, mert amíg a főnökkel jártuk a megyét termőföldeket helyszínelve, addig nem esett. Így is volt pár elég rizikós terep.
Nos…miután kellően lefárasztottalak benneteket a hülyeségeimmel, rá is térnék a receptre.
Ha valaki nem tudná mi ez, annak elárulom, egy fagyi féleség. Nigella Lawson, a kedvenc tv-s “szakácsnőmtől” való a recept. Tényleg, róla is akartam írni. Na majd később. Szóval azért ő a kedvenc tv-s szakácsom és nem Gordon Ramsay, mert őt nem tartom tv-s szakácsnak, ő tényleg egy igazi profi, attól függetlenül, hogy több műsora is van.
Ahogy Nigella is fogalmazott: ez az édesség minden dolgos méh szorgos munkájának végső megdicsőülése. És tényleg…
Hozzávalók:
1 egész tojás
4 tojássárgája
100g jó minőségű méz (én mondjuk egy kicsit többet tettem bele)
3 dl zsíros habtejszín(bár nálunk 2 dl-es tejszíneket lehet kapni, így én 4-et használtam, ezért lett több méz is 🙂 )
pirított fenyőmag
Kelleni fog még egy pástétom, vagy őzgerinc forma, amibe majd a masszát öntjük. Ezt béleljük ki jól folpack-al. A mézet az egész tojást és a sárgákat keverjük össze egy tálban. Lehetőleg fémben, vagy ami jól bírja a hőt, mert gőzfürdő fölé kell tenni. szóval egy az előző tálunknál kisebb szájú lábosban forraljunk vizet. Nem kell lobognia, de azért gyöngyözve forrjon. Tegyük fölé a tálat és folyamatosan kevergessük a mézes tojást. Figyeljünk rá, hogy a tál alja ne érjen bele a vízve, mert akkor a tojás összeugrik és rántotta lesz belőle. Legjobb, ha kézi habverőt használunk. Folyamatosan kevergessük, vagyis óvatosan verjük fel addig, amíg szép világos és sűrű krémet nem kapunk. Persze csinálhatjuk elektromos mixerrel is, ha nincs kedvünk a kevergetéshez, de tényleg élvezetes így csinálni 😀
Szóval ha ez megvan, akkor a tejszínt verjük kemény habbá. Ezt már inkább robotgéppel csináljuk 🙂 A lényeg, hogy a tejszín baromi hideg legyen, különben sosem tudjuk keményre verni. Hű…ez már kezd átmenni, valami perverz szexuális oktatásba 😀 Szóval, ha nem elég kemény -mármint a tejszín 😛 -, tegyünk bele egy kis zacsi habfixálót, attól garantáltan jó lesz. Én is szívtam vele először, 2x el is kellett másznom a boltba tejszínért. Ha megvan, öntsük hozzá a mézes-tojásos krémet, keverjük össze, majd öntsük a pástétomformába. A tetejére is tegyünk szorosan folpackot, majd mehet a hűtőbe pár órára, de a legjobb, ha egy egész éjszakán át ott pihen.
Ha megfagyott, óvatosan szedjük le róla a felső fóliát, borítsuk ki egy tálra, majd az alsó fóliát is húzzuk le róla. Egy száraz serpenyőben pirítsuk meg a fenyőmagot, de vigyázzunk, meg ne égjen. Szeleteljük fel a semifreddót, locsoljunk rá még egy kis mézet, szórjuk meg fenyőmaggal és már ehetjük is.
Gondolom furi, hogy fenyőmag a fagyihoz, de higgyétek el, ez a 2 ellentétes állagú dolog nagyon jól ki fogja egészíteni egymást. A fenyőmag amúgyis már önmagában is nagyon fini. Csak kurva drága 😛
Szóval jó étvágyat mindenkinek!
Jól néz ki, már én is gondolkodtam hasonlón. Gondolkodtam, mert főzésig nem jutok.
Én barnamezős területeket járok a főnökömmel 😀
Hagytam neked valamit a blogomon!
Hát szerintem próbáld ki, mert tök egyszerű. Meg tkp. 3 hozzávaló, ha nem számoljuk a fenyőmagot, meg egy kis kevergetés 🙂
Megnéztem a blogodat. Szép lett az új ruhája 🙂 Nem gond, ha én nem levélláncozom tovább? Nem szokásom az ilyesmi^^”””
Nem, én is csak most csináltam először, és utolsó alkalommal is, csak ma egész nap az irodában kellett ülni és nem ment az idő úgy mintha terepen van az ember.
Hali!
Lenne egy kérdésem: ezt fagyasztóban kell hűteni vagy rendes, sima hűtőben?
Előre is köszi!
Fagyasztóba. Jól meg kell fagyasztani, mert úgyis hamar olvad 🙂